Kategoria: Liga

Mordęga. Tak w wielkim skrócie można opisać nasz sobotni mecz. Rywal, Kuźnia Jawor, przyjechała z nastawieniem na zamurowanie dostępu do swojej bramki.  Nasz zespół z mocno przebudowaną linią ofensywną. W miejsce nieobecnych Żbika, Rudolfa i Janiuka zagrali Wałęga, Kaczmarek i Dewerenda. Właśnie Wałęga już w 2 minucie miał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Niestety pojedynek ten przegrał. Dominowaliśmy, próbowaliśmy różnymi sposobami dobrać się do skóry rywalowi. Jedynym efektem naszej przewagi był strzał głową Tatki po którym piłka wylądowała na poprzeczce oraz niecelny strzał głową Banacha. Obie piłki dorzucał Kacper Kaczmarek. W drugiej połowie rywal kilka razy przedostał się pod naszą bramkę, ale bez wymiernego efektu. My ponownie zaliczyliśmy słupek. W końcu nasza determinacja doprowadziła do bramki. W 90 minucie do prostopadłej piłki wystartował Tatko, wyprzedził rywala, a ten sfaulował naszego napastnika. Jedenastkę z zimną krwią wykorzystał Iwan. To były ciężko wywalczone 3 punkty. Gra do końca została nagrodzona. Teraz przed nami trzy mecze z czołówką tabeli. Skład : Nowicki, Jaworski( 46′ Sokół) Dudziak, Iwan, Kacper Kaczmarek, Siwik, Dewerenda, Kamil Kaczmarek, Tatko, Wałęga( 70′ Kiełcz), Banach( 60’Zając)

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy jesiennej. Niemniej nie będzie to ostatnia kolejka w tym roku. DZPN zaplanował w listopadzie jeszcze dwa mecze rundy wiosennej.

Nasz LKS gra w sobotę o godz. 14 w Bogatyni z miejscową Granicą. Zapraszamy wszystkich fanów do kibicowania naszej drużynie.

[matches league_id=3 match_day=4]

W kolejnym meczu 4 ligowej batalii, zremisowaliśmy z Piastem Zawidów 2:2. Na ten wynik należy spojrzeć dwojako: trzeba się z niego cieszyć, gdyż wyrównaliśmy w 93 minucie. Z drugiej jednak strony Piast Zawidów nie jest drużyną z najwyższej półki. Z całym szacunkiem dla naszych ostatnich rywali, są drużyną solidną, ale grającą prosty futbol oparty na agresywnej obronie i długich podaniach do napastników. I dlatego wynik końcowy nie do końca cieszy, gdyż daliśmy sobie strzelić dwie bramki zespołowi grającemu bardzo przewidywalnie. Mecz od początku był bardzo nerwowy. Proste błędy z dwóch stron, strata goniła stratę. Do 35 minuty płynnych akcji było jak na lekarstwo. Wtedy to właśnie faulowany w polu karnym był Tatko. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Żbik. 3 minuty pózniej miała miejsce przełomowa akcja meczu. Żbik minął bramkarza i miał przed sobą bramkę w której był tylko obrońca. Mógł jeszcze grać do Siwika który miał jeszcze łatwiejszą pozycję strzelecką. Niestety Żbik trafia w słupek, a rywale 3 minuty pózniej po sekwencji błędów techniczno-taktycznych naszej drużyny wyrównuje. Zawodnik Zawidowa idealnie przymierzył z ok.25 m. Druga odsłona to bramka dla Piasta. Po kontrze i dośrodkowaniu z lewej strony, zawodnik Zawidowa uderzeniem głową finalizuje akcje gospodarzy. Do końca spotkania biliśmy głową w żywy mur zawidowian. Udało się w 93 min. Po rzucie wolnym pośrednim i olbrzymim zamieszaniu podbramkowym Siwiński daje nam 1 punkt. Graliśmy w następującym składzie : Nowicki, Jurkowski ( 20 min. Banach, 60 min. Kaczmarek), Iwan, Dudziak, Jaworski, Dewerenda ( 70 min. Krzanowski), Siwiński, Siwik ( 80 min. Zając), Żbik, Tatko, Biały.